Banner
Hudební oborHudební obor

Hudební obor

VýtvarnýVýtvarný obor

Výtvarný obor

TanečníTaneční obor

Taneční obor

Literárně-dramatickýLiterárně-dramatický obor

Literárně dramatický obor

Kytary

  • Štěpán Skydančuk - akustická a elektrická kytara, baskytara
  • Bohumír Macek - elektrická kytara, baskytara
  • Lenka Doležalová - akustická kytara
  • Ludmila Zemanová - akustická kytara

Kytara (akustická)

Je nástrojem s bohatou tradicí a prošla zajímavým stylovým vývojem. Žáci při studiu klasické podoby nástroje poznávají renesanční a barokní kompozice, romantickou literaturu, hudbu 20. století a hudbu populární a jazzovou. Kromě sólových skladeb žáci hrají aktivně i doprovody k lidovým i umělým písním a zapojují se do komorních seskupení s jinými nástroji.

Elektrická kytara

Je nejmladším oborem z kytarového ranku reprezentujícím převážně hudební styly vzniklé po roce 1950 (rock’n’roll, elektrické blues, rock, jazz-rock atd.). Je postavena na novém přístupu k hudebnímu vyjadřování opřeném o komunikaci v hudebních kapelách. Klade důraz na tvůrčí kreativitu (improvizaci) a osobitou stylovost. Podstatou je zvládnutí základních technik za využití různých melodicko-harmonicko-rytmických prvků a orientace v různých stylových odnožích moderní a zejména rockové hudby.

Baskytara

Je nástroj, který se objevuje v moderní hudbě druhé poloviny 20. století a nahrazuje funkci kontrabasu. Je to převážně doprovodný nástroj, jehož úlohou je hrát basovou linku a společně s bicími nástroji tvoří základ rytmu. Využití tohoto nástroje spadá (stejně jako u el. kytary) do rocku, popu, blues, country, jazzu aj.

Základní umělecká škola Broumov
V Kopečku 89
55001 Broumov - Nové Město
IČ: 66289351

Štěpán Přibyl, DiS.
Ředitel školy
+420 739 058 710
pribyl@zusbroumov.cz 

Kancelář vedení
+420 491 521 169
Ekonomický úsek
+420 491 521 008