Hudební oborHudební obor

Taneční obor

Literárně-dramatickýLiterárně-dramatický obor

Literárně dramatický obor

Ateliér výtvarné kultury a tvorby

Vyučující: Petr Staněk

Vyučované předměty:

• Výtvarná tvorba a teorie
    • Případně dějiny umění a kultury (od 5. ročníku I. stupně)

Charakteristika:

Studium v Ateliéru výtvarné kultury a tvorby poskytuje komplexní rámec v oblasti výtvarného vzdělávání.

Ideou a specifikem „Ateliéru“ je úzké propojení vlastního tvoření a vizuální teorie.

V daném studijním zaměření tvoří teorie a praxe společnou, vzájemně se prolínající cestu výtvarného školení. Žák se učí poznávat výtvarnou problematiku v širším kontextu – formou aktivní (kreativní) činnosti se učí výtvarnému jazyku, osvojuje si ho a používá coby uměleckého prostředku ke komunikaci a k vlastnímu (osobitému) vyjádření.

Doplňující teoretický „protipól“ slouží především jako nezbytná pomůcka k nabývání nových informací, k ověřování praktických poznatků, k chápání i tříbení vědomostí a zkušeností. Teorie je rovněž nenahraditelným průvodcem v počátečním hledání.

V rámci skupinové výuky uplatňujeme individuální přístup, kdy žáky vedeme dle jejich vlastních potřeb a zájmu...

Studium prvního a druhého stupně žáci ukončí absolventskou prací.

Kromě přípravy k talentovým zkouškám na výtvarně zaměřené školy je „Ateliér“ schopen poskytnout i přípravu ke středoškolským a vysokoškolským zkouškám z oblasti kulturní historie, dějin umění a studia architektury.

Základní umělecká škola Broumov
V Kopečku 89