Banner
Hudební oborHudební obor

Hudební obor

VýtvarnýVýtvarný obor

Výtvarný obor

TanečníTaneční obor

Taneční obor

Literárně-dramatickýLiterárně-dramatický obor

Literárně dramatický obor

VÝSTAVA PRACÍ VÝTVARNÉHO OBORU ZUŠ BROUMOV: 26. 9. - 30. 10. 2014.

VÝSTAVA PRACÍ VÝTVARNÉHO OBORU ZUŠ BROUMOV: 26. 9. - 30. 10. 2014.

     Pravidelné ročníkové výstavy výtvarného oboru broumovské ZUŠ bývají koncem školního roku, ovšem začátek té "loňské" musel být výjimečně posunut na konec září. Ve výstavní síni Staré radnice si tedy můžete až do 30. října prohlédnout expozici 104 prací od 64 žáků a 11 dospělých studentů z tříd učitelů Renaty Šrůtkové a Petra Staňka. Součástí prezentace jsou rovněž absolventské práce Šárky Ehlové, Lucie Koubové, Markéty Lhotské, Veroniky Semerákové a Michaely Vernerové (všechny z třídy R. Šrůtkové).  

     Zahájení výstavy, které bylo zpestřeno malým občerstvením (díky finančnímu příspěvku o.s. Notička), proběhlo v pátek 26. září v 17 hodin za účasti žáků, rodičů i veřejnosti. O příjemnou hudební kulisu se postaral kytarista Jiří Šála.

Z úvodní řeči Petra Staňka:

     Na této výstavě naleznete obrazy a batiky, kresby a grafiky různé úrovně; záměrně zde nepoužívám pojem "kvality", a to proto, že naše know-how spočívá tak trochu v něčem jiném. Za kolegyni Renatu Šrůtkovou hovořit nemohu, ale mým primárním záměrem není školit budoucí umělce. Takový jedinec se totiž dokáže vyprofilovat sám a navíc platí - stačí si vzpomenout na vlastní minulost - , že v určitém období se děti učí tak trochu nerady. Vzhledem ke svému věku nedokážou ještě vidět v učení vlastní růst a vnímají ho spíše jako nějaké svazování, v případě tvůrčích činností pak jako omezování. Jen si vzpomeňme, proč nejedni z nás neměli ve škole rádi "výtvarku". Naším cílem však není od umění odradit, ale naopak k němu přitáhnout - byť třeba v podobě budoucích mecenášů nebo jiných podporovatelů. Umění, které nemá diváka, se totiž stává nepotřebným - či chcete-li mrtvým.

     Pokud máme přemýšlet nad hlavními "kritérii" umění, pak nelze vynechat základní podmínku jeho existence: je to živost - dovednost komunikovat s divákem. A myslím, že zde vystavené práce, byť jsou různé úrovně, tuto důležitou podmínku splňují. Stačí se pozastavit, nenechat se chvilku rozptylovat okolním světem a podívat se...

Petr Staněk

Základní umělecká škola Broumov
V Kopečku 89
55001 Broumov - Nové Město
IČ: 66289351

Štěpán Přibyl, DiS.
Ředitel školy
+420 739 058 710
pribyl@zusbroumov.cz 

Kancelář vedení
+420 491 521 169
Ekonomický úsek
+420 491 521 008