Banner
Hudební oborHudební obor

Hudební obor

VýtvarnýVýtvarný obor

Výtvarný obor

TanečníTaneční obor

Taneční obor

Literárně-dramatickýLiterárně-dramatický obor

Literárně dramatický obor

Taneční obor ZUŠ Broumov zdraví

Minulý rok byl plný změn pro spoustu žáků i učitelů. Po delší době nás opustila učitelka Barbora Hovorková a místo ní nastoupili dva učitelé tance. Bylo to obtížné i kvůli tomu, že nás v předchozích dvou letech zužoval covid, ale jsem neskutečně rád, že děti to neodradilo a většina přišla v září znovu do školy.

Začátky byly obtížnější, ale po pár týdnech jsme zorganizovali menší soustředění, kde jsme měli možnost více se poznat. Hned v prosinci jsme natočili komorní video pro rodiče i veřejnost, z důvodu opatření proti šíření pandemie nebylo bohužel dovoleno udělat vystoupení živě.

Po Novém roce se naší spolupráci dařilo lépe, což bylo vidět i na uspokojivějších výsledcích. Tempo nebylo tak rychlé, ale myslím si, že závěrečné vystoupení jsme zvládli obstojně. Poté nás čekalo vystoupení Zlatý šedesátý, které jsme si jako taneční obor moc užili a budeme na tuto událost ještě dlouho vzpomínat. Poslední vystoupení jsme měli na náměstí v Broumově, kde jsme ukázali, že i rodiče jsou schopni připojit se k nám a zatancovat si.

První týden v červenci jsem pro vás se svými kolegy a kamarády připravil tábor na Janovičkách u Broumova, kde nás dohromady bylo 40 dětí a 8 dospělých. Celý tábor byl zaměřen na techniku moderního tance.

Rád bych poděkoval holkám Nikče Semerákové a Verče Kašparovské, které se postaraly o suprové taneční lekce spíše pro starší skupinu. Dík patří také lektorům z Hradce Králové Petře Novákové, Adamu Novákovi a Davidu Chalupovi, kteří vedou taneční skupinu Steels dance. Děkujeme taky Matějovi Pernému, který za námi přijel již podruhé, s dětmi se ke konci dne skvěle protáhnul a ukázal jim základy chození na slackline, což je skvělé cvičení na rovnováhu a držení těla.

O naše celkové bezpečí bylo velmi dobře postaráno, protože na nás dohlížel mladý perspektivní zdravotník Matěj Pokorný, který neměl pouze funkci zdravotníka, ale obstaral našemu táboru i suprové kolektivní hry jak přes den, tak i v noci.
O naše děti se staraly a další program přes volný čas tvořily naše tety Verča Půtová, Kristýna Dušková a Monča Hartwichová, za což jim děkuji. Musím moc poděkovat lektorovi Martinu Ptáčkovi, který se s námi podílel na programu a také nám v rámci své prezentace pověděl o historii hudby, tance a vývoji hudebních nástrojů od pravěku po současnost. Děkujeme také Míše Jeklové za pomoc při přípravě programu. Velký dík patří Vlaďce Hajnové, která se ujala role v noční hře pro starší ročníky.
Jsem neskutečně rád, že mám takové kolegy, 4 z nich se totiž zúčastnili tohoto táboru a pomohli s celým průběhem. Myslím si, že je důležité být k dětem blíže, nebýt jen učitel za katedrou.

Dle mého názoru Tábor proběhl suprově. Děkuji rodičům za důvěru a součinnost, celé škole za poskytnutí potřebných pomůcek, kolegům za spolupráci, kamarádům z Koupála Janovičky za zajištění perfektního zázemí a Notičce za pevnou půdu pod nohama.

Na závěr bych zmínil změnu ve fungování TO. Pan učitel Lubomír Kábrt s námi v rámci TO ZUŠ Broumov již spolupracovat nebude, za jeho práci bychom mu chtěli poděkovat. Místo něj se k nám vrací Barbora Hovorková, které přejeme ve společném počínání spoustu úspěchů a radosti z nich.

Přeji vám za TO krásný rok plný nových zkušeností a zážitků.
Tomáš Sedláček

Průřez činnosti TO v minulém školním roce můžete zhlédnout v následujícím videu.
https://www.youtube.com/watch?v=v4wfPDq6AEM

Základní umělecká škola Broumov
V Kopečku 89
55001 Broumov - Nové Město
IČ: 66289351

Štěpán Přibyl, DiS.
Ředitel školy
+420 739 058 710
pribyl@zusbroumov.cz 

Kancelář vedení
+420 491 521 169
Ekonomický úsek
+420 491 521 008